Kai renkamės kremą specializuotoje parduotuvėje visuomet sulaukiame konsultantės klausimo „Kokia Jūsų oda?“. Ir pastebėjome, jog dažnai moterys kiek suglumsta. Bando įvardinti ir vienas, ir kitas odos savybes, bet reta kuri įvardina, jog oda sausa, jautri ar dehidratuota. Bene lengviausiai atpažįstama riebi oda, dėl labai aiškių jos požymių, kaip kad riebalavimasis ir blizgėjimas. O bene sunkiausiai įvardinama, kad oda brandi tų moterų, kurioms yra 35 ar 40 m. O vistik nuo 32 – 33 m. amžiaus, odą jau galima vadinti brandžia, nes ji yra fiziologiškai subrendusi, ir jau galima naudoti brandžiai odai skirtas priemones (jei gamintojas neįvardina, kad priemonės skirtos nuo 50+).
Taigi, kaip būti tikroms, kad renkamės teisingas priemones ir kaip nesuglumti gavus tokį klausimą. Siūlome atlikti trumpą testą ir išsiaiškinti, koks odos tipas pas Jus.
Testą galite atlikti apibūdindami savo odos požymius, pagal aprašą žemiau.

Normali oda

Dėl aplinkos poveikio, gyvenimo būdo, genetikos ir kitų veiksnių veikimo, normalią odą turi labai nedidelis procentas žmonių. Ir tai dažniausiai 25-35 metų amžiaus žmonės. Moterys turinčios normalią odą gali keisti priemones ir ji dėl to nestresuoja, nereikalauja ypatingos kasdienės priežiūros. Tačiau tokiai odai rekomenduojama naudoti normaliai odai skirtus prausiklius, kad jos neišdžiovinti, kad neatsirastų dehidratacija.

Normalios odos požymiai: nei per riebi, nei per sausa, nelinkusi rausti, neturinti ryškių mimikos raukšlių, poros yra normalaus dydžio arba mažai matomos.

Sausa oda

Šios odos jaunystėje norėtų visos, nes sausa oda, ypač kai yra prižiūrėta, atrodo labai dailiai – glotni, lygi, neturinti nei porų, nei raukšlelių, nei nelygaus paviršiaus. Šios odos tipo žmonių nevargina bėrimai. Tačiau tai tas tipas, kuris linkęs gana greitai senti, jei tik nebus ja laiku pasirūpinta. Todėl odą būtina drėkinti, jai ypatingai rekomenduojama serumavimo ir kaukių sluoksniavimo programos. Oda gana jautriai reaguoja į aplinkos pokyčius, nuolat „ištrokšta“, tad būtina naudoti priemones, kurios veikia gilesnius odos sluoksnius, mažina transepiderminius vandens praradimus, turinčius drėkinamąsias sudedamasias dalis kaip hialuronas, skvaleno, abisinijos aliejai, vitaminas E.

Sausos odos požymiai: plona, itin lygi oda, neturinti ryškių mimikos raukšlių ar nelygaus paviršiaus, poros yra normalaus dydžio arba mažai matomos, kartais labiau matomi kapiliarai, kartais jaučiamas tempimo jausmas, pleiskanojimas. Vėlesniame amžiuje ima stipriai ryškėti mimikos raukšlės.

Riebi oda

Riebi oda lengviausiai atpažįstama dėl visiems žinomo intensyvesnio sebumo išsiskyrimo, matomų porų, spuogelių. Ši oda gana problematiška ir reikalauja ypatingos priežiūros, kaip kad teisingas jos prausimas, šveitimas, drėgmės atstatymas. Labai svarbu jos neišsausinti stipriomis rūgštinėmis priemonėmis, nes odai supykus, galimas atvirkštinis rezultatas. Tačiau riebi oda turi privalumą – ji sensta lėčiausiai. Iš natūralių medžiagų tinkamų riebiai odai verta paminėti saldymedžio, cinko ir azelaino rūgšties kompleksas, kuris dirba, kad sureguliuotų riebalų išsiskyrimą ir užtikrintų antibakterinį ir priešuždegiminį poveikį.

Riebios odos požymiai: blizgi T zona arba visa veido sritis, polinkis į spuoogelius, blizgėjimas vidury dienos, kai norisi pasipudruoti.

Mišri oda

Pagrindinis mišrios odos požymis – skirtingi odos tipai skirtingose veido zonose. Dažniausiai pasitaikanti: riebi T zona (nosis ir kakta) ir sausa / normali kakta ir žandai. Mišrios odos poros gali būti didesnės nei normalios, o nosies ir kaktos srityse gali matytis spuogelių ar blizgių vietų. Šios odos priežiūra reikalauja dažnesnio prausimo, priemonių T zonai nusausinti. Metų eigoje ji gali prašytis  skirtingos priežiūros nes veikiama aplinkos gali arba susinormalizuoti T zona, arba pasausėti ir taip jau sausos zonos kaip kakta.

Todėl svarbu derinti priemones, kurios ir drėkina, ir atstato, ir normalizuoja riebalų išsiskyrimą. Iš natūralių medžiagų sudėtyje ieškokite: magnio, cinko, kurie reguliuoja riebalus ir riebalų perteklių, kokoglukozido, provitaminų B5, hialurono, turinčių stiprų drėkinamąjį poveikį.

Mišrios odos požymiai: blizgi T zona ir sausa/normali likusi veido sritis, skirtinga reakcija į aplinką – žiemą sausėja, vasarą „pariebėja“, pleiskanojimas skirtingose zonose.


Svarbu. Tos pačios firmos produktai kartu veikia net kelis kartus efektyviau, kadangi vienos linijos veikliosios formulės yra sukurtos taip, jog vienas produktas sustiprintų bei papildytų kito veikimą. Be to, nereikia gilintis į produkto sudėtį ar baimintis, jog dėl veikliųjų medžiagų nesuderinamumo gali kilti iritacinės reakcijos.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password